درباره برند

چه در زمین و چه در هوا، برایتلینگ یکی از اولین انتخاب های طرفداران ساعت های کرنوگراف در دنیا بوده است. این کمپانی مستقل در سال 1884 تاسیس شد و تاکنون یکی از موفق ترین برندهای سوییسی ساعت مچی در جهان بوده است.

برایتلینگ توانست با ترکیب سنت و مدرنیته یک شرکت خانوادگی را به یکی از مهمترین شرکتهای ساعت مچی دنیا تبدیل کند. برایتلینگ با مدیریت پسر ارشد لئون یعنی ویلی برایتلینگ آسمان را هدف گرفت.

این شرکت توانست در سال 1936 قراردادی با نیروی هوایی انگلیس و آمریکا بسته تا ساعت های کرنوگراف خود را به فروش برساند. ساعتمچی مدل کرنومات برایتلینگ که در سال 1947 عرضه شد، موفقیت این شرکت را دو چندان کرد و این مدل مورد توجه بسیاری از خلبانان در جهان قرار گرفت.

مدل نویتایمر (Navitimer) این شرکت با بهره گیری از قاب چرخنده خود ویژگی های زیادی را به ساعت مچی افزود که خلبانان می توانستند با استفاده از آن به انجام محاسبات ریاضی بپردازند. زمان، سرعت، مسافت و مصرف سوخت پارامترهایی بودند که خلبانان می تواستند با استفاده از این ساعت به کنترل و مدیریت آن بپردازند و از این رو این ساعت ها، یک ابزار بی نظیر برای آنها به شمار می آمد.

اما مدل نویتایمر صرفا مورد توجه خلبانان قرار نگرفت. در سال 1962 مدل Cosmonaute این ساعت برای Scott Carpenter، فضانورد معرف ساخته شد و از آن در پروژه مرکوری و در خارج از جو زمین مورد استفاده قرار گرفت.

برایتلینگ یکی از معدود کمپانی های مستقل ساعت مچی در بین شرکت های موفق واقع در سوییس است.

مدل های Chronomat و Navitimer از مشهورترین مدل های این شرکت به شمار می آیند.

جدیدترین مدل های برایتلینگ دارای گواهینامه COSC هستند که نماد بیانگر کیفیت بسیار بالای موتورهای آن است.

تیم هوایی برایتلینگ دومین تیم بزرگ نمایش های هوایی در اروپاست.