درباره برند

لوییز فرانکو کارتیه که اداره کارگاه استاد خود را بر عهده داشت، در سال 1847 در بحبوحه دوران فروپاشی انقلاب فرانسه، شرکت کارتیه را تاسیس نمود. با ظهور امپراطوری دوم، کار و حرفه شرکت کارتیه طی یک دهه رشد نمود و اولین فروشگاه کارتیه در سال 1859 گشایش یافت.پسران آلفرد برند کارتیه را در سراسر دنیا گسترش دادند و به لندن و نیویورک بردند.

سومین پسر آلفرد در پاریس ماندگار شد تا به رشد کارتیه در وطن ادامه دهد. ایده‌های انقلابی وی، مانند استفاده از پلاتین در جواهرسازی، باعث کسب عنوان «جواهرساز پادشاهان و پادشاه جواهرسازان» از سوی پادشاه ادوارد هفتم برای شرکت کارتیه گردید.

تاییدات جامعه مشاهیر به همین جا ختم نگردید و دوست لوییز به نام Alberto Santos-Dumont (مخترع و دانشمند مشهور هوانوردی) ساعتی را سفارش داد تا هنگام خلبانی استفاده نماید. موقعیت خاص Santos-Dumont در میان مشاهیر باعث گردید ساعت مچی که در آن زمان متداول نبود، به یکی از لوازم ضروری برای پوشاک مردان تبدیل گردد.

خدمت در جبهه غربی الهام‌بخش لوییز گردید تا دست به طراحی ساعتی براساس تانک‌های Renault FT بزند که در عملیات جنگی ناظر آنها بود، و مشخصات یک ماشین جنگی را به وسیله‌ای زیبا یعنی مدل Cartier Tank تبدیل نمود که یکی از موفق‌ترین ساعت‌های این برند می‌باشد. سفارشی از سوی پادشاه مراکش منجر به ساخت یک مدل ساعت ضدآب گردید که ضمن شنا امکان استفاده از آن وجود داشت. مدل Canteen Crown به یک مدل پرطرفدار از سری Cartier Pasha تبدیل گردید که نمونه دیگری از تاریخچه کارتیه می‌باشد. شاید شاخص‌ترین خلق جواهر لوییز مربوط به حلقه طلای سه‌تایی Trinity باشد که از سه حلقه در هم پیچیده از طلای قرمز، سفید و زرد ساخته شده است.

امروزه کارتیه همچنان مرزها و حدود قابل تصور مشتریانش را با مجموعه جدید خود به نام Concept ID به چالش کشیده است. ساعت مدل Concept ID two از قاب سرامیکی کاملا شفافی ساخته شده است.

قطعات آن از جنس تیتانیوم با چنان دقتی ساخته شده‌اند که دیگر به روغن روانساز نیازی ندارند و فنر اصلی آن از جنس فایبرگلاس و وزنه تعادل آن از جنس کریستال کربنی است که نسبت به میدان‌های مغناطیسی مقاومت دارند.