درباره برند

اُمگا (Omega SA) شرکت ساعت سازى لوکس سوئیسى است که مقرر اصلى این شرکت در شهر بیل/بین-سوئیس است. امگا یکی از مشهورترین مارک های (برند هاى) ساعت های لوکس در جهان است و قطعاً یک شناخته شده ترین  برند ساعت در جهان مى باشد . این ساعت به عنوان نمادین از ناسا به بازی های المپیک تا جیمز باند بوده است.

شرکت امگا در سال ١٨٤٨ yمیلادى توسط لویى براندت (Louis Brandt) در شهر لشو دو فوند-سوئیس تأسیس شد که این شرکت در ابتدا با نام شرکت لا ژنرال (La Generale Watch Co.) شناخته مى شود تا  در سال ١٩٠٣ صورت رسمی با امگا (Omega) ادغام شد و نام این شرکت Louis Brandt et Frère – Omega Watch & Co شد و سپس در سال ١٩٨٢ میلادى، این شرکت رسماً نام امگا (Omega SA) را براى خود به ثبت رساند. در حال حاضر امگا یک شرکت تابع گروه سواچ (The Swatch Group) مى باشد.

در ژانویه ١٩٨٤ میلادى، امگا موزه ى خود را در شهر بیل/بین افتتاح کرد. امگا به همراه پیاژه (Piaget) ، رولکس (Rolex) و پتک فیلیپ (Patek Philippe) یکى از قدیمترین ساعت سازى جهان مى باشند که هر کدام نماد و مشخصات و ویژگى هاى خاص خود را دارند که در زمینه هاى مختلفى از یک دیگر برترى دارند، اگر شما به ساعت هاى لوکس یا خاص علاقه دارید قبل خرید حتماً برسى کاملى در این زمینه نمایید که ساعت مناسب سلیقه خود با کاربرد مناسب را خریدارى کنید.

ساعت های امگا در سال ١٩١٧میلادى به عنوان ساعت هاى رسمی یکان پروازی پادشاهی بریتانیا معرفى شد و همچنین ساعت هاى ارتش ایالات متحده در سال ١٩١٧ میلادى بود که هر دو رسماً از ساعت‌های امگا در رزمایش‌ها و نبردهای خود استفاده مى نمودند. در ضمن ساعت های امگا توسط ناسا (NASA) به عنوان اطمینان جهت استفاده در سفرهاى فضانودرى برگزیده شده است و به عنوان اولین ساعت در ماه در سال ١٩٦٩ میلادى شناخته شده است. علاوه بر این امگا از سال ١٩٣٢ میلادى به عنوان ساعت (زمان سنج) در بازی های المپیک (Olympic Games) بوده است. از سال ١٩٩٥ میلادى، در سرى فیلم هاى مشهور جیمز باند (Portrayal of James Bond in film) از ساعت امگا به عنوان ساعت جیمز باند استفاده شده است. دیگر چهره هاى مشهورى که چه امروزه یا در گذشته از ساعت هاى امگا استفاده مى کردند عبارتند از فضانورد امریکایى باز آلدرین (Buzz Aldrin)، بازیگر مشهور امریکایى جرج کلونى (George Clooney)، رئیس جمهور سابق ایلات متحده امریکا جان اف کندى (John F. Kennedy)، اولین رئیس جمهور خلق چین مائو تسه‌تونگ (Mao Zedong) ، بازیگر و خواننده مشهور امریکایى الویس پرسلی (Elvis Presley)، شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج (Prince William, Duke of Cambridge) و بسیارى از افراد مشهور دیگر از طرفداران این ساعت بوده اند.